Spośród wielu samochodów z wypożyczalni aut, wyposażonych w haki holownicze, większość z nich posiada prawdopodobnie zamontowane elektryczność holowniczą, która jest „ukryta” przed samochodem. Ta instalacja elektryczna jest powszechnie nazywana „elektryką obejściową”.

Promocje w wypożyczalniach lawet

Od początku XXI wieku technologia samochodowa posuwa się naprzód, wprowadzając systemy sieciowe CANbus, które umożliwiają interakcję różnych systemów, a także wykrywanie przyczep i przyczep kempingowych. W niektórych przypadkach producenci nie tylko zaprojektowali samochody, aby wyczuć obecność przyczepy, ale także stworzyli nowe udoskonalone funkcje w systemach podłączonych do sieci. To faktycznie sprawia, że ważne jest aby te właśnie pojazdy mogły „widzieć” przyczepę lub przyczepę kempingową. Kilka z tych nowych funkcji zapewnia bezpieczeństwo i stabilność, ale większość z nich to tylko wygoda, np. automatyczne wyłączanie tylnych świateł przeciwmgielnych i czujników postojowych.

WRC Cars Białystok

System ten służy do ochrony oświetlenia samochodu przed potencjalnymi uszkodzeniami w przypadku awarii okablowania w przyczepie. Jest to sprawdzony i przetestowany system o bardzo szerokim zastosowaniu. Systemy obejściowe znajdują zastosowanie zarówno w systemach „uniwersalnych” (nie dotyczących pojazdów), jak i w systemach dedykowanych oraz systemach OEM.

Jak długo musisz czekać na wypożyczenie lawety?

TSP lub program stabilności przyczepy jest jedną z funkcji, która została dodana do niektórych pojazdów, aby pomóc skorygować „wężowe” działanie przyczepy. Dzięki tak zaawansowanej technologii niektóre układy hamulcowe rozwinęły się jeszcze bardziej, ponieważ są obsługiwane elektronicznie, bez konieczności stosowania hydrauliki. Hamowanie może być bardziej kontrolowane przy szybszym hamowaniu podczas holowania. Niektóre układy zawieszenia mogą teraz wykrywać przyczepę i pozwalać na bardziej wyrównaną regulację holowania przy obciążeniu haka holowniczego.

Systemy ACC (Adaptacyjne systemy kontroli tempomatu (Adaptive Cruise Control) mają na celu „wykrycie” przyczepy w celu uzyskania większej odległości hamowania między pojazdami. Ominięcie systemów wykrywania przyczep takich pojazdów może być uważane za nierozsądne, ponieważ pojazdy te mogą być zaprojektowane w taki sposób, że zachowują się inaczej, gdy przyczepa jest doczepiona.

Najważniejszą nową funkcją bezpieczeństwa, pojawiającą się obecnie w niektórych samochodach, jest program stabilności przyczepy, który automatycznie włącza się w przypadku wykrycia przyczepy w sieci przez specjalne czujniki. Niektóre z zaawansowanych zaawansowanych systemów wprowadzanych w niektórych pojazdach, które mogą wykorzystywać wykrywanie obecności przyczepy to: asystent zmiany pasa ruchu, elektronika hamulców, tempomat adaptacyjny, układ zawieszenia (ASS), elektronika silnika, układ chłodzenia silnika, układy chłodzenia silnika, pomoce postojowe i kamera cofania.