W pobliżu belki „w talii” (lub obszaru ogniskowego) jest ona silnie kolimowana: fronty fal są płaskie, prostopadłe do kierunku rozchodzenia się fal, nie powodując w tym punkcie żadnej rozbieżności. Jednak z powodu dyfrakcji, to może pozostać tylko dobrze w zakresie Rayleigh.

Wiązka pojedynczego lasera działającego w trybie pojedynczej wiązki poprzecznej (wiązka rosyjska) w końcu zmienia się pod kątem, który zmienia się odwrotnie do średnicy wiązki, zgodnie z wymaganiami teorii dyfrakcji. Wiązka ołówka „bezpośrednio generowana przez zwykły laser helowo-neonowy rozciągałaby się więc na Księżyc w odległości 500 kilometrów.

Usuwanie owłosienia laserem – kolejne elementy zabiegu

Z drugiej strony, światło z lasera półprzewodnikowego zazwyczaj wychodzi z maleńkiego kryształka z dużą rozbieżnością: do 50°. Jednak nawet tak rozbieżną wiązkę można zamienić w podobnie kolimowaną wiązkę za pomocą systemu soczewek, jak to zawsze ma miejsce np. w przypadku wskaźnika laserowego, którego światło pochodzi z diody laserowej. Jest to możliwe dzięki oświetleniu w jednym trybie przestrzennym.

Fotel zabiegowy - laserowe usuwanie owłosienia

Ta unikalna właściwość światła laserowego, spójność przestrzenna, nie może być replikowana przy użyciu standardowych źródeł światła (poza usuwaniem większości światła), co można docenić porównując wiązkę z latarki (kolektora) lub reflektora do niemal każdego lasera. Sprawdź też ofertę laserowego usuwania owłosienia na stronie esteticenter.com.

Usuwanie owłosienia a próg odczuwania bólu

Mechanizm wytwarzania promieniowania laserowego opiera się na stymulowanej emisji, gdzie energia jest pobierana z przejścia w atomie lub molekule. Jest to zjawisko kwantowe odkryte przez Einsteina, który wyprowadził zależność pomiędzy współczynnikiem A opisującym emisję spontaniczną a współczynnikiem B stosowanym do absorpcji i emisji stymulowanej. Jednak w przypadku lasera swobodnego elektronu nie chodzi o poziom energii atomowej; okazuje się, że działanie tego raczej egzotycznego urządzenia może być wyjaśnione bez odwoływania się do mechaniki kwantowej.

Skuteczne metody usuwania niechcianego owłosienia

Laser może być klasyfikowany jako działający w trybie ciągłym lub impulsowym, w zależności od tego, czy moc wyjściowa jest zasadniczo ciągła w czasie, czy też jego moc wyjściowa ma postać impulsów światła na takiej czy innej skali czasowej. Oczywiście nawet laser, którego moc wyjściowa jest zwykle ciągła, może być celowo włączany i wyłączany w pewnym stopniu, aby wytworzyć impulsy światła. Gdy szybkość modulacji jest w skali czasowej znacznie wolniejsza niż żywotność komory i okres czasu.

Większość diod laserowych używanych w systemach komunikacyjnych należy do tej kategorii. Niektóre zastosowania laserów zależą od wiązki, której moc wyjściowa jest stała w czasie. Laser taki znany jest jako fala ciągła (CW). Wiele typów laserów może pracować w trybie fal ciągłych, aby zaspokoić takie zastosowanie.