Drukowanie z prasą było praktykowane w chrześcijańskiej Europie jako metoda drukowania na szmatce, gdzie było powszechne do 1300 roku. Obrazy drukowane na tkaninie do celów religijnych mogły być dość duże i skomplikowane, a kiedy papier stał się stosunkowo łatwo dostępny, około 1400 roku, medium bardzo szybko przeniosło się do małych drzeworytniczych obrazów religijnych i grając na kartach drukowanych na papierze. Wydruki te były produkowane w bardzo dużych ilościach od około 1425 roku.

Cechy charakterystyczne tonera hp

Około połowy wieku książki blokowe, drwale, drwale z tekstami i obrazkami, zwykle rzeźbione w tym samym bloku, pojawiły się jako tańsza alternatywa dla rękopisów i książek drukowanych ruchomym drukiem. Były to wszystkie krótkie, mocno ilustrowane prace, bestsellery dnia, powtórzone w wielu różnych wersjach blokowych: Ars moriendi i Biblia pauperum były najczęściej spotykane. Nadal istnieją pewne kontrowersje wśród uczonych co do tego, czy ich wprowadzenie poprzedziło, czy też, jak większość uważa, po wprowadzeniu typu ruchomego, z przedziałem szacowanych dat pomiędzy około 1440-1460.

sklep z tonerami onlineKoszt wymiany tonera hp

Ruchomy typ został wynaleziony w dynastii Pieśni Północnej około 1041 roku przez popularniejszego Bi Sheng. Ruchomy typ Bi Sheng został wypalony w porcelanie. Po śmierci Ceramiczny, ruchomy, ruchomy typ, przeszedł na jego potomków. Kolejna wzmianka o ruchomym typie wydarzyła się w 1193 r., kiedy to główny doradca południowej piosenki, Zhou Bida, przypisał Shen Kuo metodę ruchomego druku. Shen Kuo nie wymyślił jednak ruchomego typu, ale dodał go Bi Shengowi w swoim Dream Pool Essays. Ceramiczny ruchomy typ został również wspomniany przez radnego Kublai’ ego Khana Yao Shu, który przekonał swoją uczennicę Yang Gu do drukowania podkładów językowych tą metodą.

Uzupełnianie tonera hp

Bi Sheng rozwinął również drewniany typ ruchomy, ale został porzucony na rzecz typów ceramicznych z powodu obecności ziaren drewna i nierówności typu drewnianego po namoczeniu tuszem. Jednak drewniany typ ruchomy wyraźnie dotarł do zachodniego Xia Tangut na zachód w XII wieku. Tanguty drukowały tam Auspicious Tantrę All-Reaching Union, 449-stronicowy tekst uważany za najwcześniejszy zachowany przykład tekstu wydrukowanego przy użyciu drewnianego ruchomego typu.

Teraz jednak jest jeszcze inna metodapoza typem earthenware, która jest zarówno dokładniejsza, jak i wygodniejsza. Forma kompozytora wykonana jest z drewna, do zaznaczania linii użyto pasków bambusa, a blok wygrawerowany jest postaciami. Blok jest następnie pocięty na kwadraty za pomocą małej drobnej piły, aż do momentu, gdy każdy znak utworzy osobny kawałek. Te oddzielne znaki są zakończone nożem po wszystkich czterech stronach, a następnie porównywane i testowane do momentu aż będą dokładnie tej samej wysokości i wielkości.

Następnie typy umieszcza się w kolumnach i wciska się między nie przygotowane paski bambusowe. Po ustawieniu wszystkich typów w formularzu, przestrzenie wypełniane są drewnianymi korkami, dzięki czemu typ jest idealnie jędrny i nie porusza się. Gdy typ jest całkowicie twardy, tusz jest wytarty i rozpoczyna się drukowanie.