Stanowi to zachętę dla pracowników do unikania podejmowania pełnego wysiłku – ponieważ pracodawca ma trudności z określeniem pracowników ciężko pracujących i unikających pracy, nie ma motywacji do ciężkiej pracy i ogólnego spadku wydajności, co prowadzi do zatrudniania większej liczby pracowników i niższej stopy bezrobocia.

Jedno z rozwiązań zostało zastosowane ostatnio gdy opcja na akcje – daje pracownikom możliwość bezpośredniego korzystania z sukcesu firmy. Rozwiązanie to spotkało się jednak z krytyką, ponieważ istnieje podejrzenie, że kierownictwo dysponujące dużymi pakietami opcji zakupu akcji podejmuje działania mające na celu zawyżenie wartości udziałów ze szkodą dla długookresowego dobrobytu przedsiębiorstwa.

brascorecruitment.plInnym rozwiązaniem, zapowiadanym przez wzrost liczby pracowników tymczasowych w Japonii i zwolnienie wielu z tych pracowników w odpowiedzi na kryzys finansowy z 2008 r., jest bardziej elastyczne umowy o pracę i warunki, które zachęcają pracowników do pracy w niepełnym wymiarze godzin poprzez częściową rekompensatę za utratę godzin pracy, polegając na tym, że pracownicy dostosowują swój czas pracy w odpowiedzi na wymogi związane z pracą i warunki ekonomiczne, a nie na tym, że pracodawca próbuje określić, ile pracy jest potrzebne do wykonania danego zadania i rekultywacji.

Pracownicy z Ukrainy pośrednictwo ich zdolności

Kolejny aspekt niepewności wynika z niedoskonałej wiedzy firmy na temat zdolności pracowników z Ukrainy pośrednictwo. Jeżeli firma nie ma pewności co do zdolności pracownika, płaci mu wynagrodzenie, zakładając, że jego zdolność jest średnią dla podobnych pracowników. To zaniżenie wynagrodzenia rekompensuje pracownikom o wysokich dochodach i może ich oderwać od rynku pracy. Takie zjawisko, zwane niekorzystną selekcją, może czasami prowadzić do załamania rynku.

Istnieje wiele sposobów przezwyciężenia niekorzystnej selekcji na rynku pracy. Jednym z ważniejszych mechanizmów jest sygnalizacja, której pionierem jest Michael Spence. W swoim klasycznym artykule na temat sygnalizacji pracy Spence pokazał, że nawet jeśli formalne kształcenie nie zwiększa produktywności, pracownicy o wysokich zdolnościach nadal mogą ją zdobyć tylko po to, by zasygnalizować swoje umiejętności.

Pracodawcy mogą wtedy wykorzystać edukację jako sygnał, by wywnioskować zdolność pracowników z Ukrainy i płacić wyższe wynagrodzenia lepiej wykształconym pracownikom. Zewnętrznemu obserwatorowi może się wydawać, że edukacja spowodowała wzrost marginalnego produktu pracy, co niekoniecznie musi być prawdą.

Modele wyszukiwania
Jednym z głównych osiągnięć badawczych w latach 1990-2010 było opracowanie ram z dynamicznymi poszukiwaniami, dopasowaniami i negocjacjami